Sypialnia jest miejscem, do którego chętnie wracamy każdego wieczoru. Po całym dniu ciężkiej pracy i mnóstwa obowiązków, marzymy o tym, by zanurzyć się w ciepłej pościeli i po prostu odpocząć. Jedni lubią odpoczywać w ciszy, inni czytają książki, a jeszcze inni oddają się przyjemności z oglądania ulubionych filmów. Jaki telewizor w sypialni sprawdzi się najlepiej i czy w ogóle warto w niego zainwestować?

Czy telewizor w sypialni jest potrzebny?

telewizor w sypialni
fot. Pixabay.com

W kwestii umieszczania telewizora w sypialni nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Obrońcy twierdzą, że miło jest obejrzeć ciekawy film przed snem, szczególnie, kiedy w domu są dzieci, przesiadujące przed telewizorem w salonie. Prywatny telewizor w sypialni jest w tym sensie komfortem i luksusem. Nie brakuje jednak także przeciwników, którzy uważają, że w sypialni mamy się relaksować, wyciszyć, a nie patrzeć w migający ekran. Nie będziemy rozstrzygać tego sporu, skupimy się na tym, jaki telewizor wybrać do sypialni, jeśli uznasz, że ten element wyposażenia jest Ci potrzebny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora do sypialni?

Wybierając telewizor do salonu, zazwyczaj zależy Ci na dużym rozmiarze. W sypialni ten parametr nie ma aż tak dużego znaczenia, a wręcz przeciwnie. Zazwyczaj chcemy by telewizor w sypialni był dyskretny i by nie zajmował zbyt dużo miejsca. Przy wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odległość telewizora od łóżka. Lepiej jest wybrać mniejsze modele, jeśli ta odległość nie jest wystarczająco duża. Każde 10 cm odległości łóżka od telewizora daje 1 cal ekranu. Jeśli więc dystans nie przekracza 3m, najlepszym rozwiązaniem będzie telewizor 30-calowy.

Decydując się na telewizor w sypialni, musisz zastanowić się, czy będzie on stał na jakimś stoliku czy może będzie wisiał na ścianie. Ma to znaczenie, bo w sypialni TV oglądamy najczęściej z pozycji leżącej. Oznacza to, że telewizor musisz ustawić pod odpowiednim kątem. Przyjmuje się, że optymalny kąt wynosi 30-40° powyżej linii wzroku. Jeżeli jesteś zwolennikiem telewizorów stojących, musisz wybrać taki stolik czy komodę, która będzie miała odpowiednią wysokość.

telewizor w sypialni, smart tv
fot. Pixabay.com

Telewizor w sypialni jest pewnego rodzaju zachcianką, dodatkowym luksusem. Warto postawić na funkcje, które jeszcze bardziej umilą nam życie. Taką funkcją jest np. możliwość obsługi głosowej– dzięki niej wygodnie wyłączysz sprzęt po zakończonym seansie bez konieczności wstawania z łóżka. Przydatne są także funkcje czasowego wyłączania się telewizora. Warto postawić na model smart TV, który rozszerzy możliwości korzystania ze sprzętu.

Jaki model telewizora wybrać?

Oglądając telewizor z pozycji leżącej, nie zmieniamy istotnie kąta patrzenia. Z tego powodu najlepszy będzie ekran LCD lub LED, zapewniający świetnie widoczne detale i doskonale odwzorowane kolory. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu Philips LED 32PFS5823, który mieści się w budżecie 1500-2000 zł. Niewielki, bo 32-calowy ekran zapewni pełen komfort użytkowania nawet w niewielkiej sypialni. Telewizor cechuje się naprawdę dobrym dźwiękiem, co pozwala na stworzenie prawdziwego seansu filmowego.  Dobrym modelem jest także LG LED 43UM7600PLB, wyróżniający się aż 4-rdzeniowym procesorem i rozdzielczością 4K. Ten model również zapewnia doskonały obraz w świetnej jakości, a dostępny jest w atrakcyjnych cenach.

Czy w sypialni warto mieć smart TV?

Smart TV stał się już niemal standardowym wyposażeniem większości dzisiejszych telewizorów. Coraz więcej modeli posiada to udogodnienie i nic w tym dziwnego, bo telewizor smart ma o wiele szersze zastosowania od zwykłego telewizora. Dzięki wbudowanym platformom do oglądania filmów, już nigdy nie będziesz zirytowany, że w telewizji nie ma nic ciekawego. Smart TV to o wiele szersze możliwości i ogrom dostępnych funkcji. Jeśli szukasz telewizora do salonu, zazwyczaj nawet się nad tym nie zastanawiasz, być może jednak przy kupnie telewizora do sypialni wahasz się, czy udogodnienie w postaci smart TV będzie Ci rzeczywiście potrzebne. Odpowiedź jest prosta- jeśli w sypialni ma stanąć telewizor, warto, by był to model smart. Sam zobaczysz, że korzystanie z niego to czysta przyjemność i ogromna wygoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here