Przyjęło się stwierdzenie, że im wyższa cena, tym wyższa jakość produktu. W wielu przypadkach rzeczywiście tak jest, zdarzają się jednak wyjątki.  W kwocie 1500 zł z pewnością nie kupisz maksymalnie zaawansowanego sprzętu z milionem dostępnych opcji i w najnowszej technologii. Przy odrobinie wysiłku jednak z pewnością znajdziesz model, który da całkiem ładny, wyraźny obraz. Taki telewizor doskonale sprawdzi się do codziennego oglądania nadawanych filmów czy seriali z VOD.

Jakich ograniczeń możemy się spodziewać, kupując telewizor za 1500 zł?

 

pilot do telewizora
fot. Pixabay.com

Telewizor za kwotę 1500 zł będzie z pewnością odstawał od droższych modeli. Różnicą będzie na pewno niższe odwzorowanie szczegółów i mniej naturalne kolory. Przeszkodą może być również płynność działania. Aby obraz był płynny, konieczne jest minimum 120Hz odświeżania. Takie wartości oferują telewizory z nieco wyższej półki cenowej. Być możesz zauważysz również, że jasność matrycy jest znacznie niższa niż w przypadku droższych telewizorów. W tanich telewizorach nierzadko są oferowane usługi smart TV, ale pamiętaj, że takie telewizory posiadają bardzo słabe podzespoły. To sprawia, że na reakcję systemu smart trzeba czekać, czasem systemy te ulegają zawieszeniu, co może być bardzo irytujące. Kolejnym mankamentem tanich telewizorów jest stosunkowo słaby dźwięk. Płaskie telewizory wyglądają nowocześnie, ale mało jest miejsca w obudowie na zamieszczenie dobrych, dużych głośników. Rozwiązaniem jest tutaj dokupienie najtańszego nawet soundbara, który znacznie poprawi jakość dźwięku.

Jeśli te drobne mankamenty Ci nie przeszkadzają, a telewizor jest dla Ciebie dodatkiem, z pewnością budżet 1500 zł wystarczy, by kupić sprzęt o zadowalającej jakości.

Jaki model telewizora wybrać?

 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli nowoczesnych telewizorów o różnych parametrach, ale jeśli budżet nie przekracza 1500zł, wybór nieco się zawęża. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jednym z ciekawym modeli telewizorów do 1500 zł jest LG 43UM7450 o przekątnej 43-cale i rozdzielczości 4K. Ten sprzęt wyróżnia się naprawdę naturalnymi kolorami obrazu, a do tego pozwala na oglądanie telewizji pod różnymi kątami. Wyposażony jest w system webOS 4.5, który znacznie poszerza możliwości korzystania z telewizora.

Kolejnym wartym uwagi telewizorem jest Philips 43PUS6554/12, którego główną zaletą jest wysoka jasność 350cd/m2. Telewizor szczyci się rozdzielczością 4K, na uwagę zasługuje także niezły dźwięk. Posiada wbudowany system Saphi, działający szybko i sprawnie.

telewizor, pilot do telewizora
fot. Pixabay.com

W półce cenowej do 1500 zł znajdziesz również dobry model SHARP 40BL5EA, o przekątnej 40-cali, rozdzielczości 4K i matrycy VA. Cechuje się głębokimi czerniami i wysokim kontrastem. Posiada wbudowany system Android 9.0 z możliwością korzystania z usługi głosowego asystenta i Chromecasta. Ten telewizor z pewnością docenią wszyscy miłośnicy domowych seansów filmowych.

Jeżeli szukasz dodatkowego telewizora do sypialni czy kuchni i nie zależy Ci za bardzo na wielkości, możesz rozważyć zakup telewizora Samsung UE32N5372 o przekątnej 32-cale i rozdzielczości Full HD. Pomimo niewielkich rozmiarów, telewizor ten cechuje się jasnymi kolorami, zadowalającym kontrastem i łatwym, intuicyjnym sterowaniem. W większości przypadków nie postawisz tego telewizora w salonie, ale z pewnością wystarczy Ci od do sypialni czy kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora do  1500 zł?

Wybierając telewizor do 1500 zł, nie daj się zwieść zapewnieniom producentów o efekcie HDR. Przy niskiej jasności matrycy, którą cechują niedrogie telewizory, efekt ten będzie właściwie niewidoczny, a więc bezużyteczności. Nie warto za niego przepłacać. Zastanawiając się, jaki model telewizora kupić, zwróć uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, czyli przekątną, typ wyświetlacza czy rozdzielczość, ale także na wykonanie. Telewizor jest przecież urządzeniem, którego nie kupujemy co roku, zazwyczaj towarzyszy nam kilka ładnych lat, warto więc wybrać model, który wykonany jest z materiałów o w miarę dobrej jakości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here