18-te urodziny to bardzo ważne wydarzenie, na które czeka z niecierpliwością każdy nastolatek. Tego dnia zmienia się przecież wszystko. Z okazji tych wyjątkowych urodzin organizuje się huczne imprezy, które wiążą się oczywiście z wręczaniem prezentów. Jaki prezent sprawdzi się na 18-te urodziny?

Prezent na start w dorosłość

prezent na 18-tkę
fot. Pixabay.com

Prezent na 18-tke musi być wyjątkowy, bo wyjątkowa jest także okazja. Tylko raz w życiu stajemy się dorośli. Wybierając prezent na tę okazję, warto postawić na coś, co stanie się pamiątką na resztę życia. Świetnym pomysłem na prezent dla kobiety wchodzącej w dorosłość będzie np. drewniana szkatułka z pamiątkowym grawerem. Takie pudełeczko można użyć jako szkatułki np. na biżuterię, a napis będzie zawsze przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Prezentem dla mężczyzny, który staje się właśnie dorosły może być np. mała skrzyneczka na narzędzia z grawerem. To prezent funkcjonalny, a do tego pamiątkowy, idealny na tę okazję.

Prezent na 18-tkę od rodziców

18-tka dziecka to wielkie przeżycie dla rodziców. Tego dnia ukochany maluch staje się przecież dorosłym człowiekiem. Rodzice chcą podarować swojej latorośli coś, co stanie się piękną pamiątką. Dobrym pomysłem będzie np. obraz na ścianę. To niepozorny prezent, który będzie miał ogromną wartość- może wisieć na ścianie w rodzinnym domu, pojechać z dzieckiem na studia, a później zawisnąć we własnym domu. Obraz to świetny pomysł na prezent 18-tkowy od rodziców.

Rodzice często patrzą przyszłościowo i pragną podarować latorośli coś, co zaprocentuje w przyszłości. Takim prezentem może być np. opłacony kurs językowy, o ile oczywiście jubilat chce dostać taki prezent. Oprócz kursu, dobrym pomysłem na niematerialny prezent może być wycieczka do atrakcyjnego miejsca. Może być to podróż, o jakiej jubilat zawsze marzył. Taki podarunek sprawi się zarówno jako prezent dla kobiety, jak i prezent dla mężczyzny.

Rodzice, chcąc zakupić coś, co zostanie z pociechą na zawsze, stawiają na biżuterię. Najlepiej sprawdzi się złoto z personalizacją- datą 18-tych urodzin, jakimś ważnym cytatem czy życzeniami. Biżuteria jako prezent jest nie tylko efektowna, ale także przyszłościowa, bo jeżeli nawet pociecha kiedyś będzie miała kłopoty finansowe, złoto zawsze można sprzedać.

Prezent na 18-tkę od przyjaciela

prezent dla kobiety
fot. Pixabay.com

Jeśli 18-tkę obchodzi Twój przyjaciel, musisz zastanowić się, jaki prezent dla mężczyzny wkraczającego w dorosłe życie będzie najlepszy. W przypadku przyjaciół o zbliżonym wieku i luźnych stosunkach, prezenty na 18-tkę są zazwyczaj śmieszne i humorystyczne. 18-te urodziny kojarzą się przede wszystkim z pierwszym wypitym alkoholem. Z tego też powodu, wśród 18-tkowych prezentów znajdą się z pewnością kufle na piwo, kieliszki, gry alkoholowe itp. Takie prezenty są co prawda w większości jednorazowe i bezużyteczne, ale z pewnością wprowadzą 18-tkowy nastrój.

Prezent na 18-tkę dla przyjaciółki

Prezent dla kobiety od kobiety zawsze jest przemyślany. W przypadku kobiecego prezentu najczęściej rezygnuje się z podarunków związanych z alkoholem na rzecz bardziej kobiecych nawiązań np. do mężczyzn. To wszystko ma formę humorystyczną i służy oczywiście dobrej zabawie. Świetnym pomysłem zarówno dla przyjaciela, jak i dla przyjaciółki może być kartka XXL, na której znajdują się podpisy przyjaciół. To piękna pamiątka, do której obdarowana osoba z pewnością będzie powracać w dorosłym życiu.

Neutralny prezent na 18-tkę

Obok prezentów od rodziców czy najbliższych przyjaciół, warto wymienić także te najbardziej neutralne, które sprawdzą się zawsze. Należą do nich np. kwiaty czy słodycze. 18-tka to przecież urodziny, a urodzinowym prezentem często są słodkości czy piękny bukiet kwiatów jako prezent dla kobiety. W zależności od zainteresowań jubilata, można postawić także na płytę ulubionego zespołu czy ciekawą książkę. To świetny sposób na prezent, który z pewnością wywoła na twarzy uśmiech. Warto wybrać prezent na 18-te urodziny tak, by stał się on piękną pamiątką, do której chętnie będzie się wracać w dorosłym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here