Kto nie lubi dostawać prezentów? Trudno byłoby znaleźć taką osobę. Większość z nas lubi je także dawać. To wielka przyjemność, kiedy wiemy, że prostym podarunkiem uszczęśliwiamy drugą osobę. Wybór właściwego prezentu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jaki prezent sprawdzi się dla kobiety?

Żona, córka czy szefowa?

To, jaki prezent wybierzemy, w dużej mierze zależy od stosunków, jakie łączą nas z obdarowywaną osobą. Najczęściej szukamy prezentu dla swojej połówki. Żony, dziewczyny, narzeczonej. Równie często poszukiwane są prezenty dla córki nieco rzadziej dla kobiet-szefów. Zastanówmy się, jakie prezenty w tych sytuacjach sprawdzą się najlepiej.

Prezent dla żony

prezent dla kobiety
fot. Pixabay.com

Żona, narzeczona czy dziewczyna to osoby najbliższe sercu mężczyzny. Wiąże się to z doskonałą znajomością drugiej osoby, co z kolei sprawia, że wybór prezentu nie jest aż tak wielkim problemem. W przypadku żony czy narzeczonej wiemy doskonale, co ta osoba lubi, czym się interesuje i co sprawia jej przyjemność. Można postawić na jeden z tych prezentów, które zawsze cieszą kobietę- może ulubione perfumy? A może kwiaty? To pomysły, które sprawdzą się zawsze, bez wyjątku. Jeżeli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, możesz pokusić się o zakup ładnej bielizny, która w przypadku kobiet również zawsze się sprawdza.

Prezent dla córki

Córka jest kobietą, której chcemy przychylić nieba. Nie ma znaczenia, czy jest to mała dziewczynka, młoda kobietka, czy całkiem dorosła kobieta, wybór prezentu dla córki zawsze jest trudny. Rodzice miewają różne stosunki z córkami, na pewnym etapie życia wiedzą o nich sporo, później ta wiedza nieco się kurczy, a córka zaczyna się usamodzielniać, by w końcu odciąć pępowinę i zacząć samodzielne życie. W przypadku córek w młodym wieku sprawdzą się na pewno kosmetyki dostosowane do wieku i cery, może jakieś narzędzia typu lokówka, prostownica? Wiele zależy od temperamentu córki. Jeśli mowa o prezencie dla dorosłej córki, możesz postawić na portfel, kwiaty czy ciekawy gadżet do własnego domu.

Prezent dla szefowej

Największym chyba problemem jest zakup prezentu dla szefowej. W tym przypadku nie ma mowy o kupnie bielizny, czekoladki wydają się oklepane, a kosmetyki są ryzykowne, bo nie jesteśmy przekonani, czy trafimy  gust. Jeśli więc szukasz prezentu dla szefowej, postaw na coś uniwersalnego. Notes, kalendarz, a może przybornik? Kwiaty, a może portfel? To prezenty neutralne, które z pewnością zostaną dobrze odebrane. Nie są zbyt intymne i osobiste, pozostają uniwersalne, a do tego na pewno się przydadzą.

Jakich prezentów dla kobiety lepiej jest unikać?

prezent dla kobiety
fot. Pixabay.com

Kobiety wiele godzin każdego dnia spędzają w kuchni. Nie oznacza to jednak, że kolejne kuchenne narzędzia są spełnieniem wszystkich ich marzeń. Zdania są podzielone- są przecież kobiety, które uwielbiają gotować i rzeczywiście marzą o kuchennych sprzętach- bezpieczniej jest jednak zrezygnować z zakupu kuchennego wyposażenia na prezent dla kobiety. Prezent powinien sprawiać przyjemność przede wszystkim kobiecie, powinien być czymś tylko dla niej. Kupno sprzętu kuchennego może więc zostać źle odebrane, bezpieczniej jest więc unikać tego typu prezentów. Niezbyt taktownym dla kobiety prezentem jest także mocny alkohol. Oczywiście, wyjątkiem jest tutaj butelka dobrego wina czy likier, jednak wysokoprocentowy alkohol jako prezent dla kobiety niezbyt dobrze się sprawdzi.

W przypadku każdego prezentu, zawsze zastanów się, w jaki sposób może on zostać odebrany. Jeśli kupisz kobiecie najlepszą nawet na świecie wagę, może pomyśleć, że sugerujesz jej otyłość. Takich przykładów jest naprawdę mnóstwo. Zawsze lepiej jest zastanowić się, czy dany prezent rzeczywiście ucieszy obdarowaną osobę.

Jaki prezent dla kobiety sprawdzi się najlepiej? Krótka lista

Stwórzmy więc krótką listę prezentów dla kobiety, które sprawdzą się zawsze, bez względu na to, czy będzie to prezent dla żony, narzeczonej, mamy, czy prezent dla szefowej.

  • Kwiaty,
  • Czekoladki
  • Notes
  • Kalendarz
  • Bielizna (tylko wtedy, gdy obdarowaną osobą jest kobieta, z którą łączy nas intymność)
  • Portfel
  • Ozdobny długopis
  • Personalizowane lusterko do torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here