Wybór prezentu dla mężczyzny nie jest łatwy. Zbliżają się święta, więc każda kobieta będzie stała przed tym samym problemem- co kupić swojemu wybrakowi? Jeśli kolejna para skarpet wydaje się nam już przesadą, pojawia się prawdziwy dylemat. Jaki prezent dla mężczyzny sprawdzi się najlepiej?

Funkcjonalność przede wszystkim

prezent dla mężczyzny
fot. Pixabay.com

O ile prezent dla kobiety może być zupełnie niefunkcjonalny lecz po prostu piękny, o tyle mężczyźni z niefunkcjonalnych prezentów po prostu się nie ucieszą. Szukając więc czegoś, co mogłabyś podarować swojemu jedynemu, zwróć uwagę na to, czy ten przedmiot zwyczajnie mu się przyda. Prezent dla kobiety zachwyci ją nawet wówczas, gdy będzie to figurka, która stanie na półce na resztę życia. Mężczyźni zdecydowanie wolą dostać coś, czego będą używać. Twój mąż ma brodę? Sprezentuj mu zestaw do golenia. A może lubi gotować? Jeśli tak, męski fartuch będzie odpowiedni.

Prezent zgodny z zainteresowaniami

Jeżeli mężczyzna ma jakąś pasję, problem masz rozwiązany. Każdy majsterkowicz ucieszy się z kompletu narzędzi do rozwijania swojej pasji. Twój mąż uwielbia sklejać modele samolotów? Sprezentuj mu precyzyjne nożyki czy mini szlifierkę. Twój tato w wolnych chwilach gra w szafy? Kup mu nowy zestaw szachów z grawerem. Twój brat kocha piłkę nożną? Nowa piłka albo koszulka sportowa będzie strzałem w dziesiątkę. Takie prezenty są po prostu funkcjonalne i ucieszą każdego mężczyznę.

Dobrym pomysłem może być także płyta ulubionego zespołu lub dobra książka. Koneserzy sztuki literackiej czy muzycznej na pewno zachwycą się takim prezentem.

Prezent zależy od stosunku do obdarowanego

To oczywiste, że prezent dla szefa nie może być taki sam, jak prezent dla męża. To, co podarujemy drugiej osobie powinno być ściśle dopasowane do stosunków, jakie nas z tą osobą łączą. Jeśli mężczyzną, którego chcesz obdarować prezentem jest Twój szef, pamiętaj, że prezent dla szefa musi być wyrazem szacunku. Musi być elegancki i neutralny. W tej sytuacji postaw lepiej na kalendarz, notatnik czy ozdobny kubek niż na intymny podarunek w stylu nowej pary skarpet. Jeśli mężczyzną, którego chcesz obdarować jest Twój mąż czy narzeczony, możesz postawić na bardziej prywatny prezent, zarezerwowany tylko dla niego.

Prezenty neutralne zawsze odpowiednie

prezent dla mężczyzny
fot. Pixabay.com

Istnieje cała długa lista prezentów dla mężczyzny, które sprawdzą się zawsze, bez względu na to, czy szukasz prezentu dla szefa, dla męża czy dla brata. Jednym z takich pomysłów jest np. skórzany portfel. Zawsze się przyda, jest elegancki i pasuje do wszystkiego. Nie ulega wątpliwości, ze taki prezent jest zawsze bezpieczny, bez względu na stosunki łączące nas z obdarowywaną osobą. Kolejnym tego typu prezentem jest notes. Przydaje się każdemu, jest neutralny, a może być również spersonalizowany.

Istnieje także wiele prezentów, które sprawdzą się zawsze jako prezenty dla męża, niekoniecznie jednak jako prezent dla szefa. Jednym z nich są perfumy. Zarówno w przypadku prezentu dla kobiety, jak i dla mężczyzny, perfumy zawsze są odpowiednie, o ile znamy preferencje zapachowe drugiej osoby. Takie prezent jest więc zarezerwowany dla najbliższych sobie ludzi, którzy wiedzą, jakie zapachy spodobają się drugiej osobie. Takim neutralnym prezentem jest również czapka czy rękawiczki. Taki prezent jest wyrazem troski o drugą osobę, a to z kolei jest wymownym przejawem miłości. To prosty, a zarazem piękny prezent dla mężczyzny.

Prezent niematerialny

Oprócz prezentów materialnych, które możemy podarować mężowi czy szefowi, możesz również zapoznać się z ofertą prezentów niematerialnych. Może być nim np. wejściówka na koncert ulubionego zespołu, voucher do profesjonalnego barbera czy karta podarunkowa. A może Twój mąż lubi mocne wrażenia? W takim wypadku świetnym pomysłem będzie bilet na skok na bungee lub lot szybowcem. Możliwości jest mnóstwo, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Prezent ma zawsze to samo zadanie- ma wywołać uśmiech, warto więc rozważnie go wybrać, by mieć pewność, że sprawi od przyjemność obdarowanej osobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here