Stosunki z teściami bywają bardzo różne. Święta to czas, w którym prezenty są jedną z tych rzeczy, które spajają i oczyszczają atmosferę. Jaki prezent sprawdzi się dla teściowej?

Neutralny grunt

prezent dla teściowej
fot. Pixabay.com

Choć popularne polskie przysłowie mówi, że teściowa to nie rodzina, w rzeczywistości jednak takie myślenie jest pułapką. Każdemu zależy na dobrym stosunku rodziców z partnerami czy mężami. Wybór odpowiedniego prezentu dla teściowej może okazać się naprawdę trudnym wyzwaniem. Jeżeli z teściową łączą Cię poprawne stosunki, bez zbytniej zażyłości, postaw na typowy prezent dla kobiety. Może być nim kwiat czy czekoladki czyli to, co zawsze ucieszy kobietę. Jeśli chcesz, by Twój prezent był uniwersalny, ale jednocześnie bardziej długotrwały, możesz postawić na kwiat doniczkowy. Wybór jest ogromny, więc bez trudności znajdziesz odpowiedni gatunek.

Luz kontrolowany

Oprócz kwiatów możesz rozważyć także zakup zupełnie luźnego prezentu, który spodobałby się każdemu. Co powiesz, na leżak z dedykacją? A może dobrym pomysłem okaże się personalizowana torba na zakupy?  Takie prezenty są luźne, radosne, ale jednocześnie bezpieczne. Nie ryzykujesz, że prezent zostanie źle odebrany, a jednocześnie nie jest on zbyt poważny. W końcu prezent dla teściowej to nie to samo, co prezent dla szefa.

Prezent dla drugiej mamy

prezent dla teściowej
fot. Pixabay.com

Jeżeli jesteś tym szczęściarzem, dla którego teściowa jest niemal jak matka, możesz wybrać bardziej prywatny prezent. Może kosmetyki do kąpieli, a może butelka ulubionego wina? Prezent dla kobiety, a tym bardziej dla teściowej musi być dobrze przemyślany. Prezentem, który sprawdzi się zawsze może być także porcelana. Cały zestaw jest dość kosztownym prezentem, miłym upominkiem będzie jednak nawet tylko jednak filiżanka z zestawem dobrym herbat lub kaw. Prezentem, który sprawdzi się nie tylko, jako prezent dla teściowej, ale jako prezent dla kobiety jest apaszka lub szal. Taki podarunek wymaga już jednak nieco więcej wiedzy na temat gustu i upodobań drugiej osoby. To samo tyczy się np. książki. Dobra lektura i pyszna herbata to idealny prezent dla teściowej na długie, zimowe wieczory.

Prezenty pełne elegancji

Wśród pomysłów na prezenty możesz znaleźć kilka najbardziej eleganckich i wyszukanych. Może być nim np. luksusowy, skórzany portfel czy markowa torebka. Jeżeli tylko wiesz, co podoba się teściowej, taki prezent z pewnością sprawi jej przyjemność. Eleganckim prezentem może być także szkło z grawerem. Kubek, kieliszek do wina, a może szklanka do latte z ozdobnym napisem, inicjałami czy życzeniami to piękna pamiątka, która zostanie na lata.

Teściowe przeważnie są w wieku zbliżonym do naszych rodziców. Możesz podpatrzeć, czego używa Twoja mama, jakie lubi kosmetyk i jak lubi spędzać wolny czas. Oczywiście, każdy jest różny, ale obserwacja może pomóc Ci podjąć właściwą decyzję odnośnie prezentu.

Czego nie kupować teściowej?

Oprócz prezentów, które sprawdzają się zawsze, istnieje cały szereg podarunków, których lepiej nie kupować. Do nich należą np. urządzenia kuchenne. Zdania na ten temat są podzielone, jednak ogólnie przyjęło się, że prezent powinien być skierowany tylko do osoby obdarowanej, a nie dla całej jej rodziny. Wiele kobiet odbiera urządzenia kuchenne jako nietrafiony prezent dla kobiety, lepiej więc z takiego podarunku zrezygnować. Podobnie jest ze śmiesznymi koszulkami. Jeśli teściowa ma poczucie humoru, taki prezent być może przypadnie jej do gustu, jeżeli jednak jest osobą, której nie śmieszą żarty o teściowych, taka koszulka ze śmiesznym dla Ciebie napisem może pogorszyć Wasze stosunki.

Wybór właściwego prezentu wcale nie jest łatwy. Nieważne, czy ma to być prezent dla kobiety, prezent dla mężczyzny, czy dla szefa, zawsze pojawiają się wątpliwości, czy na pewno wybrany przedmiot spodoba się obdarowanej osobie. Pamiętaj jednak o tym, że już sama idea wręczania sobie świątecznych prezentów jest piękna. Nie martw się więc, że teściowa nie ucieszy się z podarunku. Z pewnością go doceni, jakikolwiek by nie był!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here