Święta to czas, w którym obdarowujemy się prezentami. Szukając prezentu dla chłopaka, żony czy mamy, nie mamy raczej problemu z doborem odpowiedniego przedmiotu. Co jednak wybrać jako prezent dla szefa? Jak wybrać prezent, by został on dobrze odebrany i doceniony?

Idealny prezent dla szefa, czyli jaki?

prezent dla szefa
fot. Pixabay.com

Prezent dla szefa będzie różnił się w stosunku do prezentu np. dla dziecka czy dla żony. Jakie cechy będzie posiadał? Przede wszystkim, nie będzie zbyt poufały. Nowa para skarpetek sprawdzi się w przypadku prezentu dla męża, jednak absolutnie nie w przypadku prezentu dla szefa. To zdecydowanie zbyt intymny prezent, zarezerwowany dla bliskich sobie osób. Zdecydowanie lepiej będzie wybrać jakiś elegancki i zarazem neutralny prezent, który zostanie dobrze odebrany. Przy wyborze prezentu dla swojego zwierzchnika, pamiętaj o zachowaniu jakości. Nie kupuj najtańszego przedmiotu, którego niska jakość od razu zostanie zauważona. W takim przypadku prezent będzie wydawał się podarowany tylko z grzeczności i dla zasady, a takie podarunki z reguły nie sprawiają żadnej przyjemności obdarowanemu.

Elegancki prezent dla zwierzchnika

Doskonałym pomysłem na prezent dla szefa może być np. przybornik. Może zawierać np. stylowe pióro, zestaw długopisów czy inne funkcjonalne przybory. Pamiętaj jednak, żeby nie był to prezent intymny- przybory do golenia zdecydowanie się nie sprawdzą, nawet jeśli w firmie panuje luźna atmosfera.

Prezent z grawerem

Kupując prezent dla szefa, warto pokusić się o grawer. To doskonała pamiątka, która pozostanie nawet po wymianie kadry. Grawer może pojawić się na kubku, szklance czy etui na okulary. Może zawierać krótkie życzenia, jakieś firmowe hasło czy coś, co przypomni zwierzchnikowi przyjemne chwile. Taki prezent zawsze się sprawdzi.

Bezpieczne prezenty

prezent dla szefa
fot. Pixabay.com

Istnieje cała gama prezentów, które zawsze się sprawdzą. Przykładem takiego bezpiecznego podarunku są np. kwiaty czy czekoladki. Wbrew pozorom, są to pomysły nie tylko na prezent dla kobiety, ale także dla mężczyzny. Dobrym pomysłem na podarunek dla szefa będzie np. notatnik czy kalendarz. Takie podarunki są przydatne i funkcjonalne, zawsze się przydadzą. Notatnik czy kalendarz również może posiadać personalizację, np. w postaci grawera z imieniem.

Kolejnym bezpiecznym prezentem będzie np. kubek z personalizacją, w którym kawa w trakcie pracy będzie smakowała najlepiej. Nie najgorszym pomysłem jest także elegancki portfel, np. z prawdziwej, naturalnej skóry. Taki prezent będzie niezwykle stylowy i wart uwagi, z pewnością przypadnie do gustu szefowi.

A co, jeśli szefem jest kobieta?

Szefami są już nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. W wielu przypadkach prezenty dla mężczyzn sprawdzą się także w przypadku kobiet. Każda kobieta biznesu ucieszy się z personalizowanego kalendarza, notesu czy przybornika. Prezent dla kobiety jest jednak często nieco bardziej wysublimowany i delikatny. Może zamiast kubka, postaw na elegancką filiżankę? Skórzany portfel będzie dobrym pomysłem, ale postaw na kobiece, a jednocześnie eleganckie kolory. Niezbyt dobrym pomysłem na prezent dla szefa, szczególnie szefa-kobiety jest alkohol. O ile w przypadku mężczyzny, butelka drogiego szlachetnego whisky nie będzie złym pomysłem, o tyle z pewnością nie przypadnie do gustu kobiecie. W ogóle, jeżeli chodzi o alkohol na prezent, należy zachować rozsądek. Wiele zależy od stosunków, jakie panują w firmie. Zamiast alkoholu, można postawić jednak na grawerowaną karafkę, która będzie bardzo eleganckim podarunkiem zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety.

Jaki prezent dla szefa na pewno się nie sprawdzi?

W przypadku podarunku dla szefa, zrezygnuj z prezentów humorystycznych, np. śmiesznych gadżetów, koszulek itp. Takie prezenty zarezerwowane są dla grupy przyjaciół, zwierzchnikowi należy się jednak szacunek, nawet, jeśli w firmie panują luźne stosunki. Warto o tym pamiętać, by prezent dla szefa, podarowany przecież w dobrej wierze, był dobrze odebrany i doceniony. Prezent podarowany szefowi będzie w pewnością miłym dla niego zaskoczeniem, dobrze świadczącym o pracowniku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here