Decyzja o wyborze odpowiedniej pralki nie jest łatwa. Mamy tak ogromny wybór, że zdecydowanie się na jeden konkretny jest nie lada wyzwaniem. Czynnikiem, który w wielu przypadkach wpływa na naszą decyzję jest cena urządzenia. Jaka pralkę wybrać do kwoty 1500zł?

Pamiętaj, że za dodatkowe funkcje musisz zapłacić

pralka pierze ubrania
fot. Pixabay.com

Nie ma nic za darmo, to wiemy wszyscy. Dzisiejsze pralki mają tak różnorodne funkcje i opcje, że łatwo wpaść w pułapkę. Jest nią bardzo duża liczba dodatkowych opcji, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystasz, ale za nie słono zapłacisz. Pamiętaj, że im więcej takich „bajerów” posiada pralka, tym wyższa będzie jej cena. Nie daj się zwieść, nawet najbardziej zaawansowane urządzenia nie zrobią prania za Ciebie, bo musisz je własnoręcznie naładować, a po praniu wyładować z bębna. Które funkcje nowych pralek są więc niepotrzebne? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Niektórzy korzystają np. z funkcji zdalnej obsługi pralki, bo w gruncie rzeczy to bardzo wygodna funkcja. Jeśli jednak wiesz, że pranie będziesz robić w pralni urządzonej w piwnicy, gdzie nie dociera zasięg wi-fi, możesz być pewny, że opcja zdalnego sterowania zwyczajnie w Twoim przypadku nie zadziała. Jeśli więc jesteś pewien, że funkcja jest Ci bezużyteczna, nie warto przepłacać za model pralki, która jest w tą opcję wyposażona.

Czy dobrą pralkę mogę kupić za 1500 zł?

Cena nie zawsze jest bezpośrednim wyznacznikiem jakości. Jeżeli Twój budżet jest ograniczony, bądź spokojny- za kwotę 1500 zł możesz kupić naprawdę świetny model pralki, która będzie Ci służyć przez wiele lat. Jednym z takich modeli jest sztandardowy model LG F2J5WN3W, dostępny w opcji slim o głębokości zaledwie 45 cm. Niewielkie rozmiary pozwalają na zastosowanie pralki w każdej łazience. Pralka ma ładowność 6,5kg, co jest wystarczające dla większości rodzin. Na uwagę zasługują też maksymalne obroty 1200/min! Pralka posiada czytelny i wyraźny programator. Jest pozbawiona niepotrzebnych dodatków, za które trzeba słono zapłacić.

Kolejnym ciekawym modelem, który kupisz już za niespełna 1500 zł jest model Amica DAW7123DCiBT. W jej przypadku największą zaletą jest możliwość prania parowego i opcja dodawania prania w trakcie pracy. Zaletą są także wymienne części i bezszczotkowy silnik. Modelem, którego cena ma doskonały stosunek względem jakości jest Beko WTV8634XAW. Ogromne możliwości programowania, opcja skracania prania i usuwania sierści zwierzaków to tylko niektóre udogodnienia. Ta pralka zdecydowania warta jest swojej ceny, która nie przekracza budżetu 1500zł.

Pralko-suszarka do 1500zł

suszarka i pralko-suszarka
fot. Pixabay.com

Pralko-suszarka to urządzenie, za które musimy nieco więcej zapłacić. Na rynku są jednak dostępne modele, których ceny zamykają się w budżecie 1500 zł. Przykładem może być np. pralko-suszarka Candy Smart CSWS40 364D/2-S o pojemności prania 6g i pojemności suszenia 4kg. Na uwagę zasługuje prędkość wirowania, która w maksymalnym punkcie wynosi aż 1300 obrotów w ciągu minuty. Jedynym minusem urządzenia jest klasa energetyczna B. Urządzeniem również mieszczącym się w budżecie 1500 zł jest pralko-suszarka Indesit IWDE 7105 B EU o załadunku 7kg dla prania i 5 kg dla suszenia. Oba wymienione urządzenia należą do sprzętów budżetowych, co nie oznacza wcale, że gorszych. Są to modele o wielu dostępnych funkcjach, zdecydowanie wartych uwagi.

Pralki ładowane od góry

Największy wybór pralek do 1500 zł znajdziesz wśród pralek ładowanych od góry. To urządzenia, których główną zaletą jest o wiele niższa cena niż w przypadku pralek ładowanych od frontu. Jeśli więc zależy Ci na oszczędności, postaw na pralkę ładowaną od góry.

Czy warto kupić pralkę do 1500 zł?

Zdecydowanie warto jest rozważyć zakup pralki w przedziale cenowym do 1500 zł, szczególnie, kiedy nasz budżet jest mocno ograniczony. Nie warto przepłacać za funkcje, których nie będziemy używać. Zdecydowanie istotniejsza jest dostępność części zamiennych, klasa energooszczędności,a także głośność pracy urządzenia. Zwróć uwagę na te parametry, jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaką pralkę kupić.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here