Na pewno znasz ten scenariusz- Twój piękny, jasny dywan nagle traci swój blask,
a na jego środku pojawia się ogromna plama. To może zdarzyć się wszędzie,
a szczególnie narażone są te pomieszczenia, w których dzieje się najwięcej, czyli salon czy dziecięcy pokój. Z pomocą przychodzi niepozorne urządzenie o wielkich możliwościach- odkurzacz piorący. Czy warto w niego zainwestować?

Jak działa odkurzacz piorący?

Podejmując decyzję o tym, jaki odkurzacz kupić, warto poważnie rozważyć zakup odkurzacza z funkcją prania. Jego działanie sprawia, że jest on urządzeniem uniwersalnym i wielofunkcyjnym. Oprócz standardowego odkurzania, urządzenie posiada opcję sprzątania na mokro. Polega na tym, że podczas pracy urządzenia dozowany jest automatycznie środek czyszczący. Odkurzacz pracując, rozpuszcza zanieczyszczenia i wciąga je wraz z pozostałością środka czyszczącego. Każdy odkurzacz piorący posiada filtr, który zatrzymuje wciągnięte zanieczyszczenia, dlatego też po każdym użyciu odkurzacza filtr należy dokładnie umyć.

Jakie funkcje dodatkowe posiada odkurzacz piorący?

odkurzacz piorący dywan
fot. Pixabay.com

Odkurzacz piorący posiada szereg dodatkowych funkcji, które warto znać, by  podjąć właściwą decyzję o zakupie odkurzacza. Przede wszystkim, korzystając z takiego sprzętu, możesz wprowadzić do pomieszczenia ulubiony zapach. W jaki sposób? Wystarczy do pojemnika wlać odrobinę ulubionego olejku zapachowego. Podczas odkurzania olejek  ten będzie dozowany, co sprawi, że piękny zapach pozostanie we wnętrzu na długi czas.

Dodatkowym wyposażeniem odkurzacza piorącego jest specjalnie zaprojektowana szczotka, która pozwala na usunięcie z mebli czy podłogi rozlanych cieczy. Taka opcja przyda się, kiedy w domu mieszkają dzieci. Za pomocą szczotki szybko usuniesz plamy, nie pozostawiając po nich nawet śladu.

Odkurzacze piorące potrafią usuwać nie tylko kurz, ale także wszelki brud, tłuszcz i nieprzyjemne zapachy. Za pomocą tego urządzenia z łatwością wyczyścisz samochodową tapicerkę, usuniesz sierść psa z kanapy czy dywan z wycieraczki. To urządzenie wielofunkcyjne, idealne wręcz do utrzymania wnętrza w higienicznej czystości.

Komu przyda się odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący sprawdzi się w każdym domu, jednak szczególnie polecany jest alergikom. Dzięki swoim funkcjom usuwania roztoczy i pyłków, sprawdzi się wręcz znakomicie. Piorące modele odkurzaczy wskazane są szczególnie dla właścicieli dywanów, wykładzin, a także na posiadaczy psów czy kotów. Z pomocą takiego urządzenia w szybki sposób usuniesz sierść z nawet najtrudniejszych do utrzymania w czystości powierzchni.

Czy odkurzacz piorący ma jakieś wady?

W porównaniu do odkurzaczy bezprzewodowych i bezworkowych,  odkurzacze piorące są dość ciężkie i mają spore gabaryty. Jeśli więc zależy Ci na małym urządzeniu, postaw raczej

na mniejsze modele, szczególnie, jeśli metraż Twojego mieszkania czy domu nie jest największy. Warto podkreślić także, że sprzątanie za pomocą odkurzacza piorącego nie jest zadaniem szybkim. Taki odkurzacz służy do dokładnego sprzątania, a poza tym, po każdym użyciu konieczne jest dokładne czyszczenie filtra, więc cały proces użycia takiego odkurzacza jest dość czasochłonny. W zamian otrzymujesz jednak czystość, higienę, a do tego piękny zapach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza piorącego?

odkurzacz piorący czyści dywan
fot. Pixabay.com

Jeżeli chcesz zakupić odkurzacz piorący, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, kluczowa w wydajności i komforcie pracy jest siła ssania. W większości modeli jest ona regulowana, zasadą jest jednak, że im wyższa moc, tym większa wydajność. Jeżeli w domu mieszkają zwierzęta, sierść jest nieunikniona, a do jej zbierania konieczny jest odkurzacz z dużą siłą ssania. Podobnie jest z dywanami o wysokim włosiu. Im wyższe włosie, tym siła ssania musi być wyższa. Oprócz siły, istotna jest także głośność pracy. Zwróć na nią uwagę szczególnie, jeśli masz w domu małe dziecko lub nieodporne na hałas zwierzęta. Jeżeli Ty, bądź któryś z Twoich domowników jest alergikiem, zwróć uwagę także na rodzaj filtrów. Na rynku istnieją filtry tworzone specjalnie z myślą o alergikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here