Swego czasu mikstura z miodu i cynamonu była bardzo modnym specyfikiem na odchudzanie. Uważano, że dzięki niej można szybciej pozbyć się nadwagi lub otyłości, o ile tylko pije się ją regularnie, czyli przynajmniej raz dziennie (ogólne zalecenia tyczyły się jednak spożywania napoju rano i wieczorem). Mieszanka oczywiście nie jest cudownym lekiem na całe zło, ale mimo tego miód i cynamon na odchudzanie warto zastosować. Jak zatem przygotować z niego dietetyczną mieszankę, jak ją przyjmować i co można dzięki niej zyskać?

Najpierw zajmijmy się samym przygotowaniem. Do wykonania odchudzającej mikstury potrzebne będą tylko trzy składniki: ok. jedna szklanka wody (250 ml), miód (dwie małe łyżeczki) i cynamon (jedna płaska łyżka). Na początku wodę należy przelać do małego garnka, ustawić na kuchence i zagotować. Gdy zacznie wrzeć, trzeba ściągnąć ją z palnika i poczekać, aż odrobinę wystygnie, a zaraz potem dodać cynamon. Dopiero gdy napój będzie już całkowicie zimny, można uzupełnić go miodem, który traci niemalże wszystkie swoje dobre właściwości w wysokiej temperaturze. Taką miksturę najlepiej podzielić sobie na dwie porcje, by spożyć ją dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Mieszanki nie powinno się natomiast wykonywać na zapas. Najlepszym działaniem wykaże się ta przygotowana na „świeżo”.

A jak dokładnie działa miód i cynamon na odchudzanie? Mikstura składająca się z tych dwóch produktów ma silnie rozgrzewa organizm, który wtedy sam z siebie zaczyna spalać więcej kalorii. Aby nie doprowadzić do przegrzania, zaczyna się chłodzić i odprowadza nadmiar wody na powierzchnię skóry, która następnie paruje – w ten sposób organizm pozbywa się nadmiaru energii i zużywa dodatkowe kalorie. Warto jednak zapoznać się także z innymi właściwościami mikstury. Mimo iż powszechnie znana jest głównie ze swojej zdolności do redukowania wagi, może też dobrze wpływać na funkcjonowanie mózgu i całego układu nerwowego, poprawiając sprawność umysłową, koncentrację i pamięć. Mieszankę poleca się również osobom mającym wysoki poziom cholesterolu we krwi. Miód skutecznie go obniża, a przy okazji reguluje tętno i wzmacnia serce, które dzięki niemu może jeszcze lepiej pracować.

Chcąc jednak w pełni wykorzystać potencjał miodu oraz cynamonu, w przygotowywanej z nich miksturze należy zastosować składniki o naturalnym pochodzeniu. Zwykły miód ze sklepu raczej się tutaj nie sprawdzi. Oba produkty nie mogą zawierać żadnych zbędnych substancji, dlatego też najlepiej sięgnąć po nie w sprawdzonym sklepie ze zdrową i naturalną żywnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here