Aloes to roślina. I to nie byle jaka roślina, bo o dobroczynnym działaniu dla ludzkiego zdrowia. Zaliczana jest ona do sukulentów czyli roślin, które przystosowane są do życia w warunkach ograniczonej ilości wody. Na przykład sok z aloesu między innymi przyspieszy gojenie naszych ran, wspomoże przy leczeniu alergii oraz wzmocni naszą odporność! To nie wszystko. Aloes na odchudzanie także będzie dobry. Dlaczego? Bo ma bardzo unikalne i wszechstronne właściwości? Tak. to nie są żarty. Sok lub nalewka z tej rośliny pomoże w trakcie trawienia, czyli pijąc je, przy okazji będziemy mogli zrzucić parę kilogramów. I dodatkowo oczyścić organizm oraz znacznie przyspieszyć spalanie! Oczywiście pamiętając o umiarze, bo to niezwykle silne, naturalne środki!

Czy aloes pomoże na odchudzanie?

Aloes to roślina mająca działanie, które przyspiesza przemianę materii na każdym poziomie. Zaczynając od wzmożenia trawienia i wchłaniania w jelitach do komórkowych przemian energetycznych. Taka bardzo intensywniejsza przemiana materii powoduje również zwiększenie spalania kalorii (więcej ich wtedy potrzebujemy). Jak już wspomniałem, aloes przeczyszcza i oczyszcza, stosowany jest, gdy cierpimy na przykład na nieprzyjemne zaparcia. Dzięki spożywaniu aloesu, w naszych bardzo wrażliwych jelitach oraz w intensywnie pracujących komórkach jest dużo mniej toksyn i niepotrzebnych złogów. Stajemy się lżejsi, lepiej się czujemy.

Ważne jednak jest to, aby zbyt mocno i często nie oczyszczać się za pomocą takiej rośliny, aby nie doprowadzić do niebezpiecznego zaburzenia funkcji jelit, a w dalszej kolejności do bardzo przewlekłych zaburzeń wchłaniania. A jak długo może i powinna trwać kuracja aloesem, aby się odchudzić? Najlepsza będzie kuracja dwutygodniowa, ewentualnie trwająca maksymalnie miesiąc. Co więcej, należy ją przeprowadzić w konkretną porę roku – wiosna będzie idealna, bowiem sprzyja procesom odnowy oraz oczyszczenia.

Aloes na odchudzanie, a konkretniej sok z aloesu wypijajmy trzy razy na dobę, na jednej łyżce i przed większymi daniami – to jest przed śniadaniem, obiadem oraz kolacją. Z kolei nalewkę z aloesu, w postaci nie więcej niż 25 gramowego kieliszka, wypijajmy przed posiłkiem, tym zdecydowanie najbardziej obfitym. Uwaga! Na dłuższą metę i większej ilości aloes może nam jednak wyrządzić krzywdę. Na koniec jeszcze przypomnę, że jako środek przeczyszczający może bardzo źle wpływać na interakcje z innymi przyjmowanymi lekami oraz prowadzić do dość poważnych konsekwencji zdrowotnych – w tym uszkodzić pracę naszych nerek. Także ostrożnie z tym aloesem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here