Kiedy żyjemy z mężem, żoną czy po prostu drugą połową, do codziennego przemieszczania się w zupełności wystarcza nam mały, miejski samochód. Jest oszczędny, wygodny i zwinny, łatwo nim manewrować, jest w zupełności wystarczający. Kiedy jednak rodzina się powiększa, kwestia samochodu staje się już pewnym problemem. Idealne, miejskie autko może okazać się niewystarczające. Jaki samochód  sprawdzi się dla rodziny?

Bezpieczeństwo i stan techniczny samochodu dla rodziny

samochód dla rodziny
fot. Pixabay.com

Samochód, w którym będzie przewożone dziecko musi być przede wszystkim bezpieczne. Wizja sportowego samochodu czy designerskiego auta z odsuwanym dachem musi zejść na dalszy plan. Bezpieczeństwo staje się najważniejsze. Z tego względu, szczególnie, jeżeli masz zamiar kupić samochód używany, musisz bardzo dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest samochód z salonu, jednak to oczywiście  rozwiązanie nie dla każdego, głównie ze względów finansowych. Awaria samochodu, w którym podróżujemy z dzieckiem to podwójny problem, trzeba więc zrobić wszystko, by uniknąć takich sytuacji.  Bezpieczeństwo podnieść mogą także dodatkowe systemy, między innymi kontrola trakcji czy np. asystent parkowania. Takie dodatki ułatwiają podróż w każdych warunkach, podnosząc poziom bezpieczeństwa.

Wygoda i przestrzeń

Samochód dla rodziny musi być wygodny. Małe autko miejskie może okazać się zbyt małe, by zmieścić w nim dziecięcy fotelik i całą wyprawkę, którą musimy mieć ze sobą. Przestronny bagażnik jest więc kwestią nieodzowną. Z racji tego, że przewożenie w samochodzie dziecka wymaga od nas zastosowania fotelika, zdecydowanie lepiej sprawdzi się samochód pięciodrzwiowy niż trzydrzwiowy. To po prostu wygodniejsze rozwiązanie. Z tego samego powodu, o wiele wygodniejsze są samochody wyższe. Sportowe, niskie auta nie będą komfortowe, szczególnie przy zapinaniu dziecka w foteliku czy wyjmowaniu go z niego. Dziecko, szczególnie bardzo małe, powinno mieć stałą opiekę podczas jazdy samochodem, a to wymaga miejsca na tylnej kanapie- musi na niej zmieścić się fotelik i osoba dorosła. Przestrzeń jest więc konieczna, by w aucie podróżowało się wygodnie i komfortowo.

Jaki samochód dla rodziny?

Wiemy już, że samochód dla rodziny musi być bezpieczny, wygodny i przestronny. Takimi samochodami są SUV-y, minivany oraz samochody typu kombi. Te rodzaje samochodów cechują się największą przestrzenią, dużym bagażnikiem i dużym prześwitem, co sprawia, że korzystanie z auta stanie się wygodne i bezproblemowe.

samochód dla rodziny
fot. Pixabay.com

SUV-y są miejskimi odpowiednikami samochodów terenowych. Są wysokie, co ułatwia korzystanie z niego w każdych warunkach. Minivany natomiast są autami rodzinnymi, najczęściej używanymi przez rodziny z dwójką czy trójką dzieci. Jeżeli posiadasz jednego maluszka, mini van może okazać się zbyt duży. Świetnym rozwiązaniem jest także samochód kombi. To jednocześnie auto idealne do miasta, ale także samochód rodzinny, w którym zmieści się rodzina z dzieckiem i całym potrzebnym bagażem. Samochody typu kombi mają duży bagażnik, co jest ich cechą charakterystyczną.

Samochód rodzinny powinien być jak najmniej awaryjny. Podróżując z rodziną, ostatnie czego byśmy sobie życzyli to awaria na środku drogi. Przed każdą podróżą stan techniczny samochodu powinien zostać dokładnie skontrolowany, jednak już przy zakupie samochodu warto wybierać takie modele, które znane są ze swojej niezawodności. Skoda, Volkswagen czy Seat to tylko niektóre modele, znane przede wszystkim z wysokiej jakości podzespołów i niskiej awaryjności.

Czy auto miejskie sprawdzi się jako samochód dla rodziny?

Samochód do jazdy po mieście, w którym doskonale czuliśmy się przed pojawieniem się dziecka, może nadal sprawdzać się dobrze jako podstawowy środek transportu np. w drodze do sklepu czy do przedszkola. Jeżeli jednak planujesz wyjazd na wakacje czy urlop z rodziną, takie auto z pewnością nie będzie wygodne. Zdecydowanie lepiej jest więc postawić na duże auto rodzinne, które pozwoli na komfortowe użytkowanie w każdej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here