Choinki lśnią już w wielu domach. Z niecierpliwością wyczekujemy świąt, a te nieodłącznie kojarzą nam się z prezentami. Pojawia się dylemat, jaki prezent sprawić bliskim,  przyjaciołom czy współpracownikom, coś drobnego wypada także podarować szefowi. Jaki prezent pod choinkę sprawdzi się najlepiej?

Prezent zależny od osoby

prezent pod choinkę
fot. Pixabay.com

Oczywiście, to, jaki prezent będzie odpowiedni zależy przede wszystkim od tego, kogo chcesz obdarować. Zupełnie inne prezenty sprawdzą się w przypadku rodziny, inne w przypadku przyjaciół, a jeszcze inne w formalnych kontaktach, np. z szefem.  Świąteczny prezent może być bardzo intymny, może jednak także być uniwersalny i bezpieczny. Wszystko zależy od Twoich stosunków do obdarowywanej osoby.  Istotne jest także to, czym dana osoba się interesuje, co lubi, a czego nie znosi. Prezent ma przynieść radość i przyjemność, musi więc być dostosowany do oczekiwań i gustu osoby obdarowywanej. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zainteresowania tej osoby oraz charakter jej pracy- prezent, który przyda się w pracy zawodowej jest bardzo dobrym prezentem.

Miły prezent dla rodziny

Świąteczny prezent, który znajduje się pod choinką, nie musi być wcale drogi i ekskluzywny. Tak naprawdę, liczy się przede wszystkim gest i pamięć. Prezent to tylko symbol, warto pamiętać o tym szczególnie przed świętami, gdy zaczyna się świąteczne szaleństwo. Dla rodziny łatwo jest znaleźć dobry prezent. Bliskich doskonale znamy, zwykle wiemy, co może się im przydać. Nie ma więc kłopotu w znalezieniu kosmetyku, bo tak naprawdę nic nas nie ogranicza. Prezentem mogą być zarówno nowe skarpety, ciepły sweter, książka, jak i smartfon. W przypadku stosunków z rodziną na wiele możemy sobie pozwolić, a prezent z pewnością sprawi przyjemność osobie obdarowanej.

Co na prezent formalny?

Dyrektor, szef, kierownik.. Te osoby również mogą zostać przez nas obdarowane na święta. Prezent, jaki nadaje się jednak na formalny podarunek dla zwierzchnika musi być dobrze przemyślany i niezwykle taktowny. O ile w przypadku rodziny ciepłe skarpety jak najbardziej przejdą, o tyle w przypadku prezentu dla dyrektora korporacji taki podarunek będzie zdecydowanie nie na miejscu. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy z dyrektorem łączą nas luźne stosunki, ale to i tak nie zwalnia nas z szacunku do niego. Prezent dla zwierzchnika powinien więc być uniwersalny, elegancki i taktowny. Książka, kalendarz, a może ozdobne pióro? Takie prezenty są uniwersalne i z pewnością się sprawdzą. Jeśli już kompletnie nie wiesz, co szef mógłby od Ciebie dostać na święta, zawsze możesz postawić na stylową świąteczną dekorację. Nie ma chyba bezpieczniejszego rozwiązania.

Prezent dla drugiej połowy

prezent pod choinkę
fot. Pixabay.com

To najbardziej intymny ze wszystkich prezentów. Tutaj może ponieść nas niczym nieograniczona fantazja. Nic nie stoi na przeszkodzie, by żonie podarować piękny komplet bielizny. Nowe slipy również sprawdzą się doskonale na prezent dla męża. W przypadku bliskich relacji pomiędzy partnerami czy małżonkami sprawa jest prosta. Podarować możesz właściwie wszystko, od ubrań, urządzeń, jakichś innych przedmiotów, aż do rzeczy niematerialnych, jak np. voucher na wspólne wyjście do kina.

Czy warto pielęgnować tradycję obdarowywania się na święta?

Oczywiście! To jedna z przyjemniejszych tradycji, jakie towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia. Nie ulega wątpliwości, że choć dawno już nie jesteśmy przecież dziećmi, czekamy na te prezenty, ciekawi, czym zostaniemy obdarowani. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Prezenty nie mogą naruszać poważnie naszego domowego budżetu. Rozdawanie prezentów to nie wyścigi, kto da coś droższego. To piękny symbol pamięci, zainteresowania i troski o drugą osobę. Takie chwile, czy to w gronie rodziny, przyjaciół czy partnerów, są niezapomniane i wyjątkowe. Warto je pielęgnować, by przekazać je kiedyś swoim dzieciom. Szukając prezentu pod choinkę, zachowaj zdrowy rozsądek i kieruj się zainteresowaniami i gustem obdarowywanej osoby, a z pewnością podarunek okaże się udany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here