Infuzja tlenowa to zabieg, który stał się popularny całkiem niedawno. Przyczyniły się do tego znane osoby, gwiazdy showbiznesu i modelki, którzy coraz częściej decydowały się na ten właśnie zabieg. W opinii wielu specjalistów jest to jeden z najefektywniejszych zabiegów, pozwalających na regenerację i odżywienie głębokich warstw skóry. Poniżej opowiemy na ten temat nieco więcej – dowiesz się jak wygląda typowy zabieg infuzji tlenowej, dla kogo jest dedykowany oraz kiedy i dlaczego warto z niego korzystać.

Infuzja tlenowa za pomocą medycznego tlenu

Zacznijmy od najbardziej podstawowej sprawy – jak wykonywany jest zabieg infuzji tlenowej? W jego trakcie korzysta się z dwóch istotnych substancji. Pierwszą i najważniejszą jest tlen medyczny (o stężeniu 100 procent), a dodatkowo stosuje się kwas hialuronowy. Substancje te są wtłaczane w głębokie warstwy skóry – aż do skóry właściwej – i powodują jej intensywne nawilżenie. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że komórki zostają wzbogacone o tlen w czystej formie oraz pokaźną dawkę substancji odżywczych.

Uzyskiwane w ten sposób efekty są niezwykłe. Skóra ulega wyraźnej rewitalizacji – różnego typu niedoskonałości (zaczerwienienia, nierówności, wypryski) znikają. W rezultacie twarz wygląda młodziej i atrakcyjniej.

Przebieg zabiegu infuzji tlenowej

Od razu należy zaznaczyć – infuzja tlenowa to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a w jego trakcie nie narusza się ciągłości tkanek skóry. Jedyne odczuwalne w trakcie zabiegu doznania to przyjemne mrowienie oraz odświeżenie, które rozchodzi się na powierzchni całej twarzy.

Kto korzysta z infuzji tlenowej? Jest to zabieg polecany głównie dla osób, które mają różnego typu problemy z cerą, w tym przede wszystkim cerą naczyniową oraz stanami zapalnymi typowymi dla trądziku.

Jakie wrażenia sprawia skóra twarzy po przeprowadzeniu zabiegu? Przede wszystkim – skóra staje się napięta, gładka i miękka. Jej koloryt ulega ujednoliceniu, staje się rozświetlona i nawilżona. Dochodzi do tego na skutek pobudzenia metabolizmu w obrębie komórek tworzących cerę. Ich wzmożona praca powoduje przyspieszony transport składników odżywczych.

Dla kogo dedykowany jest zabieg infuzji tlenowej?

Przede wszystkim – dla osób cierpiących na różnego typu problemy skórne oraz niedoskonałości. Często przyczyną podjęcia zabiegu jest chęć dokonania rewitalizacji okolic oczu. Skóra w ich pobliżu łatwo traci blask, staje się obwisła i nieatrakcyjna. Kuracja infuzją tlenową pozwala głęboko ją odżywić i odmłodzić.

Walka z przebarwieniami skóry to kolejny częsty powód sięgania po zabieg liftingu tlenowego. Dogłębne natlenienie komórek cery sprawia, że zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra ulega normalizacji, a różnego typu niedoskonałości ustępują.

Problemy naczyniowe i trądzik to kolejne dwie częste przyczyny. Osoby z cerą naczyniową wiedzą jak trudno jest zapanować nad jej stanem. Zastosowanie infuzji tlenowej pozwala poprawić mikrokrążenie, a dzięki temu – ścianki naczyń krwionośnych zaczynają sprawniej funkcjonować. Są odporniejsze na uszkodzenia w przyszłości oraz lepiej znoszą obciążenia.

Osoby z trądzikiem (niezależnie od typu cery) mogą natomiast liczyć na dogłębną dezynfekcję skóry. Dzięki temu zostaje ona oczyszczona, stany zapalne ulegają złagodzeniu, a łojotok słabnie. Ponadto, pory ulegają zmniejszeniu, co dodatkowo poprawia stan cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here