Nie bez przyczyny mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czworonogi są wierne, cieszą się na widok swoich właścicieli i chętnie spędzają z nimi czas. Zanim jednak zdecydujemy się na przygarnięcie zwierzaka, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Aby zapewnić pupilowi stuprocentowy komfort i dogodne warunki do życia i rozwoju, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka?

Jakie miseczki? A jaka karma?

Do tego, aby szczeniak rozwijał się prawidłowo i cieszył się dobrym zdrowiem, niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Karma dla szczeniaka powinna zawierać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, które zapewnią mu zdrowy wygląd i mnóstwo energii. Szczeniakom podajemy wyłącznie karmę przeznaczoną dla młodych psów. Szczenięta mają bowiem inne zapotrzebowanie niż dorosłe osobniki. Przede wszystkim potrzebują więcej białka, które jest im niezbędne do prawidłowego rozwoju. Niepoprawne żywienie może być przyczyną wielu schorzeń.

Przyszły właściciel psa musi zaopatrzyć się w odpowiednie miseczki – na wodę i jedzenie. Naczynia powinny być łatwe w czyszczeniu. Warto postawić na modele wyposażone w antypoślizgową gumę na spodzie, dzięki której nie będą przesuwać się po podłodze podczas spożywania posiłków.

Wygodne legowisko to podstawa

Kolejnym ważnym elementem psiej wyprawki jest legowisko, które zapewni zwierzęciu komfortowe warunki do odpoczynku. Spokojny sen jest bowiem niezbędny do prawidłowego rozwoju szczeniaka. Legowisko powinno być wykonane z przyjemnych w dotyku i jednocześnie solidnych materiałów. Pupil z pewnością będzie chciał przetestować swoje ząbki na posłaniu, dlatego ważne jest, aby wybrany model wyróżniał się wysoką odpornością na uszkodzenia. 

Znakomite legowiska dla psów oferuje sklep Aquael Zoo. W asortymencie dostępne są posłania o najróżniejszych formach, wzorach i kolorach – w tym klasyczne, oryginalne kanapy oraz przytulne budki. Wszystkie modele wykonano z trwałych, przyjaznych czworonogom materiałów – w tym z miękkiej bawełny. 

W sklepie znaleźć można również inne artykuły niezbędne do skompletowania wyprawki dla młodego psa.

Porządne akcesoria na spacer

W szczenięcej wyprawce nie może zabraknąć porządnych akcesoriów na spacer. Spacery są bowiem nieodłącznym elementem opieki nad psem. Dostarczają czworonogom mnóstwo przyjemności, potężnej dawki dobrej zabawy i pozwalają wzmocnić więzi z właścicielem. Jednak ważne jest, aby zapewnić pupilowi pełne bezpieczeństwo i stuprocentowy komfort podczas spacerów. Warto zaopatrzyć się w regulowaną obrożę, którą będzie można dostosować do rosnącego zwierzęcia. Najlepsza smycz to ta o zmiennej długości, która umożliwi właścicielowi naukę malucha chodzenia zarówno przy nodze, jak i posłuszeństwa, gdy puści go na luźnej lince. Dobrym rozwiązaniem dla szczeniaka, który dopiero uczy się chodzić na smyczy, są specjalne szelki spacerowe, które nie szarpią delikatnej psiej szyi.

Zabawki, które urozmaicą wolny czas

Szczeniaki to potężne wulkany energii! Kiedy im się nudzi, chwytają wszystko, co znajdzie się na ich drodze – a to prowadzi do pogryzionych butów, ciuchów i innych rzeczy należących do właścicieli. Dlatego ważne jest, aby szczeniak miał co robić przez cały czas – a zwłaszcza wtedy, kiedy właściciel nie może się nim zająć. W wyprawce powinny znaleźć się odpowiednie zabawki – np. piłeczki, gumowe gryzaki, piszczące pluszaki i inne. Zabawki nie tylko skutecznie zainteresują pupila i dostarczą mu mnóstwo dobrej zabawy, ale także pozytywnie wpłyną na jego rozwój – w tym rozwój zmysłów, inteligencji i wielu umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here