Stwórz swój własny fotokalendarz! – Czy to dobry pomysł na prezent?

0
1009

Fotokalendarz to jeden z najoryginalniejszych i bardzo ciekawych pomysłów na prezent, który może wybawić nas z opresji przed zbliżającym się rodzinnym jubileuszem czy rocznicą wśród znajomych. Zdecydowanie największymi plusami tego rozwiązania jest niebanalna forma prezentu połączoną z praktycznością oraz bardzo komfortowy sposób tworzenia samego prezentu, niewymagający wielogodzinnego zwiedzania galerii handlowych czy sklepów z prezentami. Czym zatem są fotokalendarze, które możemy samodzielnie wykonać? Jak przebiega proces ich tworzenia? Czy jest trudny i poradzi sobie z nim każda osoba? Jakie są korzyści tego prezentu? Wszystkie odpowiedzi wraz z przydatnymi poradami prezentujemy w dalszej części tekstu.

Czym jest fotokalendarz?

Fotokalendarz to kalendarz ze zdjęciami, który możemy własnoręcznie stworzyć na stronie internetowej firmy oferującej taką usługę. Na rynku jest wiele takich marek, a samodzielne tworzenie takich kalendarzy stało się bardzo popularne. Kalendarz tworzy się bardzo prosto (proces tworzenia opisany w następnym akapicie), wszystko odbywa się poprzez stronę internetową lub specjalny program a zadanie nie jest trudne. Możliwość stworzenia własnego kalendarza pozwala dostosować go do swoich potrzeb czy preferencji. Do wyboru jest wiele wzorów czy formatów. Dzięki temu możemy stworzyć zarówno mały kalendarzyk do postawienia na biurku w pracy, jak i dużą plakatową wersję z imponującymi grafikami. Ceny kalendarzy rozpoczynają się już od kilkunastu złotych, a w cenie kilkudziesięciu będziemy mieli bardzo duży wybór modeli. Po stworzeniu własnego kalendarza możemy odebrać go w punkcie naziemnym, jeśli tworzymy go w firmie, która posiada własne salony np. fotograficzne lub poprzez przesyłkę kurierską. Fotokalendarz możemy wykorzystać jako prezent urodzinowy czy imieninowy, niespodziankę dla fana piłki nożnej lub podróży oraz dla siebie używając ulubionych zdjęć czy obrazów.

Gdzie możemy go zamówić?

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm tego typu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło ”stwórz fotokalendarz” lub “własny fotokalendarz” a wyświetli się nam bardzo wiele propozycji. Różnić się one mogą ofertą, cenami czy wzorami. Najpopularniejszymi firmami są marki fotograficznie czy księgarnie które posiadają własne salony naziemne, ale mniej znane firmy również mogą posiadać bardzo ciekawą propozycję. Zamówienia oraz wykonanie fotokalendarza jest możliwe tylko internetowo — nawet gdy zjawimy się w naziemnym punkcie, zostaniemy prawdopodobnie odesłani do strony internetowej. Jest to bowiem najprostszy sposób na wykonanie takiego kalendarza. Usługę oferują zarówno firmy specjalizujące się tylko w tworzeniu fotokalendarzy na zamówienie, drukarnie online, księgarnie czy sieci fotograficzne.

Jak przebiega proces jego wykonania?

Proces tworzenia fotokalendarza jest bardzo prost. Rozpoczyna się od on wizyty na wybranej stronie internetowej marki. Powinniśmy na niej stworzyć swoje konto, które tworzy się równie łatwo jak np. e-mail. Po aktywowaniu konta będziemy mogli rozpocząć tworzenie samego fotokalendarza. Najczęściej służy do tego kreator umieszczony na stronie, choć w niektórych firmach będziemy musieli pobrać specjalny program na komputer i go zainstalować. Zarówno programy, jak i kreatory posiadają szczegółową instrukcję obsługi, a kierując się wskazówkami, własny fotokalendarz może stworzy każda osoba – nawet ta, która nie jest biegła w tematyce komputerowej. Gdy uruchomimy kreator, będziemy musieli podjąć pierwsze decyzje i wybrać formę kalendarza. Będziemy mogli wybierać spośród tradycyjnych — ściennych, stojących, małych, dużych czy nieszablonowych. Oprócz samej formy w następnych krokach wybierać będziemy też typ papieru, kolorystykę, ułożenie zdjęć, ozdobne wzory czy ramki. Wiele firm oferuje gotowe szablony co w przypadku gdy nie mamy własnych preferencji, jest bardzo pomocne. Ostatnim etapem jest wgranie własnych zdjęć. Mogą być one dowolnie kadrowane czy przycinane. W tym kroku mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to wykorzystanie naszych prywatnych fotografii, jeśli fotokalendarz ma być prezentem dla bliskiego, znajomego czy naszym osobistym gadżetem. Wielu fotografów oferuje skanowanie zdjęć papierowych. Jeśli więc mamy np. stare fotosy, które sprawią radość np. babci, możemy zrobić z nich wersje cyfrowe w każdym zakładzie fotograficznym i wgrać je do kalendarza. W przypadku gdy tworzymy fotokalendarz dla fana lub hobbysty, możemy skorzystać z darmowych banków zdjęć i pobrać np. 12 grafik ulubionej drużyny.

Czy i dlaczego warto — korzyści

Fotokalendarz to zdecydowanie dobry pomysł na prezent lub stworzenie własnego kalendarza. Pierwszą korzyścią jest możliwość stworzenia go z własnych grafik. Kto inny jak nie my będzie wiedział, co spodoba się naszej babci, przyjacielowi czy nam samym. Daje to duże pole do popisu i możliwość sprawienia komuś radości np. tworząc fotokalendarz ze zdjęciami z wakacji czy niezapomnianych chwil. Forma taka jest również bardzo dobrym pomysłem na prezent. Ciekawa estetyka oraz praktyczność sprawiają, że taki fotokalendarz możemy wręczyć jako prezent przy wielu okazjach. Dużym plusem jest też prostota wykonania. Jeśli nie mamy czasu samodzielnie wybierać prezentu i chcemy rozwiązać “problem” jak najszybciej, wystarczy w ciągu godziny stworzyć taki fotokalendarz i zamówić go kurierem do domu. To bardzo poręczna opcja, która jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here