Pompy powietrza stosowane w akwariach to urządzenia szczególne. Bez nich, Twoje rybki nie będą mogły cieszyć się środowiskiem przyjaznym do życia. Ich zadaniem jest bowiem wtłaczanie powietrza do wody, które zostanie następnie wykorzystane przez znajdujące się w niej rybki. Większość dostępnych napowietrzaczy to niestety urządzenia w dużym stopniu awaryjne, które należy okresowo wymieniać na nowe. Jeśli poszukujesz napowietrzacza żywotnego i wytrzymałego, który będzie pracował przez długi okres czasu bez obaw o jego kondycję, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej przedstawiamy dobrej jakości modele napowietrzaczy do akwariów. Podpowiadamy który z nich warto wybrać, w czym tkwi różnica pomiędzy dostępnymi produktami oraz na jakie kryteria zwrócić uwagę w czasie zakupu. 

Oxypro – najcichszy napowietrzacz na świecie 

Dla wymagających akwarystów polecamy napowietrzacz Oxypro, niemal całkowicie bezgłośny. Urządzenie to spręża powietrze pobierane spoza akwarium, a następnie wtłacza do jego wnętrza. Dzięki zastosowaniu specjalnego rozdrabniacza powietrze zostaje rozbite na setki niewielkich bąbelków, które dostaną się w każdy zakątek akwarium. W rezultacie, w każdym miejscu zbiornika woda będzie napowietrzona w stopniu optymalnym. 

Oxypro to także urządzenie pracuje wyjątkowo cicho. Chętnie wybierają je osoby wrażliwe na różnego typu hałasy, brzęczenia i odgłosy wibracji. Niestety, często są one emitowane właśnie przez pompy napowietrzające. Nie dotyczy to jednak pompy Oxypro, która została stworzona przy wykorzystaniu specjalnej technologii potrójnych ścianek, niemal całkowicie izolujących powstające dźwięki. Wszystkie podzespoły napowietrzacza zostały dopasowane z niemal chirurgiczną precyzją, co gwarantuje, że nie będą z sobą rezonować nawet po wielu miesiącach ciągłego użytkowania.

Napowietrzanie zbiorników szczególnie wymagających 

Aquael stworzył jedne z najlepszych napowietrzaczy na rynku. Mowa oczywiście o pompach Oxyboost Plus, dedykowanych do zbiorników różnych rozmiarów. Świetnie sprawdzają się w czasie długiej, ciągłej pracy oraz w warunkach wysokiej wilgotności. Są całkowicie szczelne i niewrażliwe na działanie wody, a dzięki temu – bezawaryjne i żywotne. Ponadto, Oxyboost Plus został wyposażony w specjalne zabezpieczenia na wypadek przegrzania. 

Pompa Oxyboost Plus jest dostępna w kilku wariantach, dedykowanych do zbiorników o różnej objętości. Różnią się między innymi wydajnością (mierzoną w setkach litrów na godzinę); za najlepszy uchodzi model APR 300 Plus, mogący przetłoczyć nawet 300 l. powietrza podczas godzinnej pracy. Warto podkreślić, że Oxyboost Plus zachowują przy tym niemal całkowitą ciszę.

Napowietrzanie niewielkich zbiorników 

Do zbiorników niewielkich rozmiarów warto wybrać napowietrzacz Miniboost. Jest to urządzenie wysoce wydajne i zarazem miniaturowe. Dzięki maksymalnemu dopasowaniu wszystkich podzespołów udało się stworzyć produkt, który jest niewielkich rozmiarów, a jednocześnie pracuje cicho. Zdecydowaną zaletą pomp Miniboost jest ich niska cena zakupu oraz minimalne koszty eksploatacji. Modele Miniboost 100 i 200 są energooszczędne i niemal wcale nie wpływają na wysokość rachunków za prąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here